חיפוש

כדי לחסוך באנרגיה צריך קודם כל לנהל אנרגיה

עודכן ב: 3 יול 2020

מאיפה מתחילים לחסוך באנרגיה בעסק כל כך גדול כמו מפעל תעשייתי בעל עשרות או, מאות או אלפי עובדים? איך ניתן להטמיע שינוי כה רחב בארגון כל כך גדול וכל מסואב? מסתבר שיש דרך והיא לא ממש מסובכת או יקרה לעשות את זה.

נעים להכיר, MD2000 , "מד הדופק של העסק" .

מערכת לניהול האנרגיה אשר מספקת פתרון טכנולוגי יעיל המסייע להפחתה של צריכת האנרגיה על ידי הפסקת הבזבוז, אימוץ דפוסי שימוש נכונים, זיהוי תקלות צפויות בציוד וגיבוש השיטות הטובות ביותר לשיפור היעילות האנרגטית .


מה זה התייעלות באנרגיה? - היכולת שלנו לנהל טוב יותר את האנרגיה שלנו.

הרבה יותר קשה ובעצם בלתי אפשרי לנהל את מה שלא יודעים. כדאי מאוד להיות עם אצבע על הדופק ולדעת בזמן אמת כמה אנחנו צורכים , על מה אנחנו משלמים ובכמה משאבים באמת אנחנו משתשמים.

צמצום הוצאות האנרגיה צריך להתבצע לאחר איסוף וניתוח נתונים- בכמה מים, חשמל, גז, אויר דחוס וכו' אנחנו משתמשים ולאילו מטרות? היכן ההוצאות הגדולות ביותר שלנו? האם המערכות והמתקנים שלנו במפעל / בארגון פועלים בנצילות גבוהה? ומתי יש תקלה או שהגיע הזמן להחליף אותם?ישנן שיטות רבות לצמצום הוצאות חשמל או מים, וצריך להבין לעומק כל שיטה כדי להתאים אותה לצרכינו .

לאחר מיפוי סקירת צרכני האנרגיה הכלליים בעסק מותקנת המערכת ועוקבת אחר צריכת החשמל, מים, גז וכו'. בכל 15 דק' מנטרת המערכת את נתוני הצריכה , ומרכזת את החשובים מבניהם המוגדרים מראש על ידי מנהלי המפעל/ עסק / רשות במסך אחד, ומיד במקביל לנתוני הצריכה על פי המקדמים השונים, הפלא ופ.ל.א – MD2000 מתרגמת את צריכת האנרגיה לכסף אמיתי. כך הרבה יותר קל ונכון לנהל, לשים לב לבעיות, חריגות או מגמות שפוגעות בהתנהלות העסק, ולהתייעל בצריכת האנרגיה ולחסוך כסף מיותר שיוביל לשיפור העסק ורווחיותו.

פעולה נוספת וסופר משמעותית שהמערכת עושה היא מגדירה את פוטנציאל החסכון . המערכת בעצם לומדת את התנהלות הארגון במשך מספר שבועות ויודעת להציע מודל שיפור מתמיד, שכל הזמן משכלל את האופן החסכוני ביותר לשימוש באנרגיה על מנת לעמוד ביעדים ולהגדיל את שורת הרווח של הארגון.

MD2000


הינה מערכת חכמה המורכבת מתוכנה וחומרה שבאה לענות בדיוק על הצורך החשוב הזה של אימות, בקרה ופיקוח רציף כולל דו"חות על הוצאות האנרגיה בגופים השונים.

ישנה אופציה נוספת, לפני התקנת המערכת (לבעלי חשבון טרקלין חשמל) ניתן לבצע ניתוח של ההפסדים שנוצרו לאותו גוף מחוסר אינפורמציה רציפה על הוצאות האנרגיה השונות.


היתרון העיקרי במערכת זו, הוא הדגש על הצגת הנתונים בפשטות ובמונחים פיננסים וללא צורך בידע טכני כלשהו . המערכת פותחה על פי דרישות של מהנדס חשמל שבא מהשטח ומכיר היטב את הנתונים שצריך לעקוב אחריהם ולשים אליהם לב במיוחד, עם למעלה מ- 30 שנה של ניסיון בשטח בכל סוגי המתקנים השונים. בניגוד למערכות אחרות הקיימות היום בשוק , שלעיתים שמציפות בנתונים, גם כאלה שלא ממש זקוקים להם ולא משתמשים בהם, הגדולה של מערכת MD2000 היא דווקא בפשטות שלה ובבהירות שהיא מציגה בלי רעשי רקע.


החברה קיימת כבר 6 שנים ונותנת שירותיה למגוון רחב של מפעלים ברחבי הארץ, החל ממפעלי הפלדה בקריות, מפעל אלביט, מילואות, היכל התרבות במעלות ועוד .

המערכת מחזירה את ההשקעה שלה תוך חודשים ספורים עד שנים בודדות ומאפשרת להיות עם האצבע על הדופק בכל הקשור בניהול הוצאות העסק.
3 צפיות0 תגובות

 כל הזכויות שמורות לדן צוקרמן - הפורטל להתייעלות אנרגטית © 

צור/י קשר
  • Facebook
  • Instagram