חיפוש

האם ניתן להשיב אנרגיה מפסולת המיועדת להטמנה? - מסתבר שכן

עודכן ב: 28 נוב 2019

האם ביקרתם פעם במטמנת פסולת?

האם עינכם ראו ואפכם הריח את הררי הפסולת שאנחנו מייצרים בכל רגע נתון? בבית, ברחוב, בעבודה, בחוף הים, בטבע ובכל מקום, כל יום. אנחנו יצרני פסולת אדירים.

כמובן שחשוב להתחיל לייצר פחות פסולת ולהשתמש שוב במה שניתן שימוש חוזר ולאחר מכן מחזור ולבסוף- לייצר אנרגיה מהפסולת.

איך הופכים מטרד שהולך וגדל לאנרגיה? לשמחתנו הרבה יש מספר שיטות ברחבי העולם שמציעות תהליך שלם של הפיכת פסולת המיועדת להטמנה לאנרגיה נקייה ללא חומרים מזהמים, המספקת חום על הדרך, פחם פעיל ואפילו מזוט (שלב בהפקת נפט גולמי). שיטה אחת מעניינת במיוחד, שאותה אציג, הינה שיטת הגזיפקציה להפקת אנרגיה מפסולת . בתהליך הגזיפיקציה החומר עובר פירוק מולקולרי ליסודות הבסיסיים שלו.


תהליך הגזיפיקציה מוגדר על ידי מומחים רבים ברחבי העולם כתהליך הטיפול הנקי ביותר בפסולת.

בתהליך זה לא נוצרים דיוקסינים המשתחררים לאוויר במהלך שרפת פלסטיק בטמפ' מתחת ל -1000 מעלות צלזיוס. החום הרב בתהליך השרפה מושג על ידי וויסות כמות האוויר המוזרמת אל המתקן. מתקן ראשון מסוגו שפותח ונבנה כאן בארץ, מראה שניתן להפוך כל סוג של פסולת לאנרגיה. המתקן מוכיח הלכה למעשה שניתן לייצר מערכות יעילות להפיכת פסולת לאנרגיה בעלות סבירה ובהחזר השקעה של שנים ספורות.

בשנים האחרונות נושא המתקן בהצלחה יתרה בפיילוט ראשוני בדגם קטן יחסית, וכעת אנו שמחים לבשר על הגדלת יכולת הטיפול של המתקן הבא עד ל150 ק"ג פסולת לשעה , שהם כ-3.5 טון פסולת ליום.


הפסולת המיועדת למתקן זה כוללת את כל סוגי הפסולת האפשריים פרט למתכות ולזכוכית שאינם נחשבים לביומסה ואינם ניתנים לשימוש בהשבת אנרגיה בתהליך זה.


ומה מקבלים? אנרגיה, נקייה והרבה ממנה.

נתחיל עם חום. במהלך תהליך השרפה נוצר חום אדיר שניתן לנתב אותו לישיומים רבים בתעשייה, כמו במתקן חירייה המנתב את הגז להזנת קיטור לתעשיית הטקסטיל.

כאשר הפלסטיק נשרף כאמור בטמפ' גבוהות חלקו חוזר להיות נפט או ליתר דיוק מזוט שעדיף להשתמש בו כמאיץ בעירה או למכור .. מהפסולת שנשארה (רק 10%) מקבלים ביופחם אוורירי מאוד שיכול לשמש כחומר דשן לחקלאות ביחד עם קומפוסט, לאיזון חומציות הקרקע, לשמש בית גידול לחיידקים בקרקע ולאוורר את הקרקע.


כבר ציינתי שתהליך הגזיפקציה אינו זקוק להרבה חשמל? המערכת יודעת לספק לעצמה את החשמל ולעבוד באופן רציף 24/7 באופן אוטומטי. ניתן להתאים את מתקן ההזנה בהתאם לסוגי הפסולת הקיימים והטיפול המקדים לו הם זקוקים. המתקן מגיע עם גנרטור ייעודי המייצר חשמל מהגז הנפלט בתהליך השריפה וכל מה שצריך להפקת אנרגיה נקייה ומתחדשת ללא כל חשש מפליטת מזהמים כלשהם.


רוצים לראות ?


לסיכום-

היתרונות המערכת שאנו מציעים:

רעיון הגזיפיקציה קיים בעולם שנים רבות. עם זאת, למתודה הייחודית שפיתחנו יש ארבע יתרונות שאין במתקנים אחרים:

1 .יעילות הבעירה – המתקן שפיתחנו הוא בעל יכולת בעירה מעולה

שמשאירה פחות מ- 2% אפר בסוף התהליך.

2 .מגוון פסולות – בשל יעילות הבעירה המתקן יכול לטפל ביעילות רבה

בכל סוגי הפסולות. כמובן לאחר מיון וכימות למתכון האידאלי המסייע לבעירה מיטבית.

3 .אין צורך במתקני יבוש – בזכות התהליך המתקדם והיעיל נחסך

הצורך במערך לייבוש הפסולת והמתקן יכול לקלוט פסולת ברמת

רטיבות של עד 40%.

4 .מחיר אטקרטיבי – כל האלמנטים שהוזכרו מורידים מאוד את עלות

המיתקן ויוצרים החזר השקעה של פחות מ- 4 שנים.

אנו בטוחים כי מתקן הפל"א שפיתחנו יוכל לסייע בפתרון משבר

הפסולת בכל קנה מידה.


אנו מחפשים קיבוצים/ מפעלים / קניונים ואזורי תעשייה להקים בהם מתקני השבת אנרגיה מפסולת בשיטת הגזיפקציה.


רוצים לקבל פרטים נוספים- צרו קשר16 צפיות0 תגובות